Canadian Restaurant Chain Tahini’s Converts All Cash Reserves Into Bitcoin

Kanadyjska sieć restauracji Tahini’s z Bliskiego Wschodu zamieniła wszystkie swoje zapasy gotówki na bitcoin. Firma twierdzi, że Bitcoin oferuje znacznie lepszą alternatywę dla oszczędności gotówkowych.

Od oszczędności gotówkowych do Bitcoin’a
Bliskowschodnia sieć restauracji Tahini’s ogłosiła za pośrednictwem Twittera, że całe jej zapasy gotówki zostały zamienione na bitcoin. Tahini’s jest małą firmą, która rozpoczęła działalność w Londynie, kanadyjskim mieście w południowo-zachodnim Ontario. Sieć restauracji śródziemnomorskich działa obecnie cztery lokalizacje, z trzema lokalizacjami franczyzy o otwarciu w Ontario. Firma tweetowała we wtorek:

Właśnie zamieniliśmy całe nasze rezerwy gotówkowe, które pierwotnie były wykorzystywane jako oszczędności, na bitcoin.

Tahini wyjaśniło powody, dla których zdecydowało się przeliczyć wszystkie swoje rezerwy gotówkowe na kryptokurtę. „Przejście przez kryzys marcowego biznesu było dla nas trudne, a ludzie bali się wychodzić na posiłki“, opisała firma, dodając, że czasy były ciężkie i wielu ludzi zostało zwolnionych w czasie, gdy starali się rozwijać swój biznes.

Ich plan ekspansji napotkał na kolejną przeszkodę.

„Programy pomocy rządowej w Kanadzie bardzo utrudniły nam powrót naszych partnerów (pracowników), ponieważ zarabiali oni więcej pieniędzy, zostając w domu i nie pracując. Nagle przeszliśmy od kryzysu gospodarczego do każdego, kto ma dużo pieniędzy, włączając w to nas“, mówi Tahini. „Nasze rezerwy gotówkowe puchły, a biznes znów rozkwitał“, zauważyła firma, dodając:

Ale było dla nas oczywiste, że gotówka nie miała takiego samego znaczenia. Że w końcu przy całej tej nadwyżce gotówki, która krąży po gospodarce, gotówka byłaby mniej warta.

Jeden z właścicieli restauracji wyjaśnił, co przyciągnęło go do bitcoin. Przyznał, że w przeszłości wielokrotnie natykał się na krypto walutę, ale jego idolem był wówczas Warren Buffett, który nazwał ją „trutką na szczury“, więc nie zwracał na nią uwagi.

Zaczął zmieniać zdanie po przeczytaniu artykułu zatytułowanego „The Number Zero and Bitcoin“ autorstwa prezesa Parallax Digital Roberta Breedlove. Następnie spędził kolejne kilka miesięcy gromadząc Bitcoin na swoim osobistym koncie. Jeszcze więcej Bitcoinów kupił po przeczytaniu The Bitcoin Standard autorstwa Saifedeana Ammousa, The Price of Tomorrow autorstwa Jeffa Bootha, oraz artykułów z planu B (Twitter handle @100trillionUSD). Kupił też więcej po wysłuchaniu kilku osób w niszy Bitcoin Era, takich jak Trace Mayer, Peter McCormack i Anthony Pompliano.

„Dla mnie Bitcoin to prawdziwa darmowa technologia oszczędnościowa, która przechowuje bogactwo w czasie i przestrzeni“. I stało się dla mnie jasne, że w tej chwili toczy się gra w muzyczne krzesła, a muzyka się zatrzyma i niektórzy ludzie zostaną pominięci“, powiedział, rozwijając się:

Wtedy właśnie jako firma zdecydowaliśmy się na przechowywanie wszystkich naszych nadwyżek gotówki w Bitcoin, ponieważ stanowi to o wiele lepszą alternatywę dla oszczędzania pieniędzy. Będziemy to robić w nadchodzących latach i może na zawsze, jeśli nie będziemy potrzebować fiata.

Ogłoszenie Tahini było konsekwencją posunięcia Microstrategy notowanej przez Nasdaq, która stała się pierwszą dużą firmą, która przekształciła część swoich rezerw gotówkowych w bitcoin. Firma ujawniła w zeszłym tygodniu, że zakupiła 21.454 Bitcoinsów za łączną cenę 250 milionów dolarów.